Вітаю Вас, Гість · RSS
Тарас Бульба — народний герой (За однойменною повістю М. Гоголя)
Твори


Вхід


Статистика


22.08.2019, 09:09

ТАРАС БУЛЬБА— НАРОДНИЙ ГЕРОЙ
(За однойменною повістю М. Гоголя)

Тарас Бульба — головний герой однойменної повісті М. Гоголя. Це запорізький полковник, що втілив у собі кращі риси українського козац­тва. Відомий російський критик писав: «Що таке Тарас Бульба? Герой, представник життя цілого народу, цілого політичного суспільства у відо­му епоху життя».
    Тарас Бульба — мужній та відважний воїн, який уславив себе у бага­тьох боях. «Немає у нас нікого, що рівний йому в доблесті». Найсвятіша для нього справа — оборона віри та вітчизни. Цьому він присвятив усе життя, в такому ж дусі виховував і синів. Часто він був до них надто су­ворий, не показував глибоко прихованої батьківської любові. Але потай­ки милувався Остапом («О! та це буде з часом добрий полковник!»). І про Андрія думав: «І це добрий — враг би не взяв його! — вояка! Не Остап, але добрий, добрий також вояка!» Коли ж Андрій зрадив козаків заради прекрасної полячки, батько власноручно його вбив. Неймовірними зу­силлями Тарас Бульба пробирається до Варшави і підтримує Остапа в йо­го останню найтяжчу хвилину.
    Відважним, досвідченим командиром виявляє себе Тарас, коли його обрали наказним отаманом. Найперше для нього — вірність вірі, вітчизні і громаді. Це видно не тільки з його знаменитої промови про товариство і бойове братство, а і вчинків. І в останню свою хвилину він намагається допомогти товаришам.
    Тарас Бульба — безкомпромісний, нещадний до ворогів, бо глибоко прийняв до серця кривди народні (ксьондзи у свої
таратайки «...запряга­ють уже не коней, а просто православних християн», а «гетьман, за­смажений у мідному бику, лежить у Варшаві»).
    Отже, Тарас Бульба — народний герой, що втілив у собі кращі риси запорізького козацтва, силу і волелюбність українського народу.

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика