Вітаю Вас, Гість · RSS
Твір-оповідання на основі почутого на тему "Фронтова сестра" 8-9 клас
Твори


Вхід


Статистика


22.08.2019, 22:07
ФРОНТОВА СЕСТРА

Юнак притулив розпашіле обличчя до холодної броні танка. Руки і ноги зсудомило чи то від напруги, чи то від пережитого за ці кілька хвилин. Він не має права розхолоджуватися, він командир, на нього дивляться бійці.

Це трапилося так раптово, що він не міг отямитись. Його тільки вчо­ра призначили взводним. Тиждень тому він повернувся у свій полк після поранення. Це було його друге поранення, і він вдруге повертався до своїх. Поранення було важким, лікарі непокоїлися за його здоров’я. Але він ви­дужав. І все це завдяки їй, Надійці, фронтовій сестрі. Маленька, тендітна, вона двічі виносила його з поля бою. Під час першого поранення він на­магався їй допомогти, спираючи масу свого тіла на вцілілу руку. Стогнав, але повз, доки були сили, а потім вона поклала його на плащ-палатку і тяг­ла. Про друге поранення він майже нічого не пам’ятав. Побачив над со­бою її закіптюжене від пороху обличчя — і відключився. А вона винесла його. Та хіба тільки його! Таких кремезних бійців виносила, що всі лише дивувалися.

Під час учорашнього бою її не стало. Не вберегли... Та й хто б міг поду­мати, що таке трапиться.
Вони обліпили броню танка. Вона застрибнула майже останньою. Він подав їй руку і намагався підтримати. Проте скоро все змішалося. Земля перетворилася на пекло: вони пригинались від куль, танк маневрував, уни­каючи снарядів. Її таки зачепило. Надійка скривилася від болю, але навіть не застогнала. Полізла в сумку за бинтом. У цей час танк сколихнувся, але уникнув вибуху. А вона не втрималась.
   Її бліде обличчя зникло під гусеницею їхнього танка. Таке не забу­вається...
   Новий вибух привів його до тями. Взводний скинув пілотку, всі на мить побачили його посивілі за добу скроні, і голосно скомандував: «Впе­ред! За Батьківщину! За Надійку! Вперед!»
   Над полем ще довго стояли стовпи диму і пороху. Санітари поралися біля поранених. Скінчився ще один бій, ще один день війни. Підрахову­вали втрати. Хтось із його хлопців неодмінно дійде до кінця війни, дійде до Перемоги.

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика