Вітаю Вас, Гість · RSS
Твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему "Бути людиною" 8-9 клас
Твори


Вхід


Статистика


18.08.2019, 00:55

БУТИ ЛЮДИНОЮ

План

I.        Як я розумію вислів «бути людиною».

II.      Моральні якості моїх сучасників.

1. Люди, з яких я беру приклад.

2.  Риси, які я наслідую.

                 3.  Риси, несумісні з поняттям «людина з великої літери».

III.   Слова, що мене надихають.

Коли я замислююсь над сенсом життя, то завжди радію тому, що я іс­ную, що поруч є найдорожчі мені люди, що мені дано милуватися красою навколишнього світу і відкривати цей світ для себе.

Водночас приходить відчуття великої відповідальності за цей світ і гордості від усвідомлення того, що ти людина.

Але в саме поняття «бути людиною» кожний вкладає своє значення. І, більшою мірою, саме це значення впливає на дії і вчинки, а іноді, і на хід самого життя.

У моєму розумінні, бути людиною — це значить виховати в собі ви­сокі моральні якості.

Простеживши історичний шлях людства, розумієш, що в основі кож­ного суспільства завжди лежала певна мораль, якою керувались люди. Десять заповідей Христових — це теж мораль, мораль гуманна. Але на світі було стільки антигуманних устроїв, що це наводить жах.

Але я переконуюсь в тому, що у кожної людини є своя мораль. І са­ме від неї залежить, якою буде людина.

Мені в світі поталанило на гарних людей. І мої вихователі в дитя­чому садку, і мої учителі, і, перш за все, мої батьки — це люди, з яких я беру приклад. Усі вони вплинули на мою вихованість і ерудицію, влас­не кажучи, вони вплинули на мій характер, навчили чуйному ставлен­ню до інших людей. Але замало бути чемним і доброзичливим для того, щоб усі навколо вважали тебе людиною з великої літери. Безумовно, не всім дано стати видатними і всесвітньовідомими людьми. Але кожний може стати людиною, яку поважають.

Я гадаю, що справжня людина — це хороший друг, здатний прийти на допомогу, визволити з біди і не заздрити щастю інших людей. Це хо­роший син чи донька, здатні забезпечити своїм батькам спокійну старість.

Хороша людина створить хорошу сім’ю і буде прикладом для своїх дітей.

І, безумовно, такі шкідливі звички, як алкоголь і наркоманія, ніколи не уживаються з поняттям хорошої людини. А я вважаю, що бути лю­диною — це значить бути хорошою людиною. Не можна брати приклад із тих, хто добре ставиться тільки до своєї сім’ї, тільки до своїх друзів, але зневажає інших людей. Людина за будь-яких обставин має залиша­тися людиною: і у ставленні до інших людей (сусідів, співробітників, просто перехожих), і у ставленні до природи, і у ставленні до свого міста, своєї держави, свого народу.

Я шаную людей щирих, у яких і помисли, і вчинки викликають по­вагу. Але в житті буває навпаки: на роботі — передовий виробничник, а вдома — деспот, який тероризує всю сім’ю; у школі — сумлінний учень, а вдома — ледар, який ложки за собою не помиє.

А ще однією рисою, яку я не вибачаю людям, є зрада. Ця риса і у ве­ликому, і у малому мені огидна. Зрада несумісна з поняттям «бути лю­диною».

Я повсякчас намагаюсь стежити за тим, щоб не довелося сороми­тись своїх помислів і своїх вчинків. Мене надихає вислів А. П. Чехо­ва: «У людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і по­мисли.»

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика