Вітаю Вас, Гість · RSS
Твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему "Як я розумію дружбу" 8-9 клас
Твори


Вхід


Статистика


22.08.2019, 22:08

ЯК Я РОЗУМІЮ ДРУЖБУ

План

I.        Роль дружби в житті людини.

II.      «Без вірного друга — велика туга» (Нар. тв.).

1.  Чи можливо прожити без дружби?

а) Як подолати самотність.

б)  Моє ставлення до однокласників.

2.  «Приятелів тьма, а вірного друга нема» (Нар. тв.).

3.  Найголовніші ознаки дружби.

III.   «Дружба — найцінніший скарб» (Нар. тв.).

Можна погодитись, а можна й не погодитись зі словами Шота Руставелі, що людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі.

Подивимося на своїх однокласників: у одних справжня, як мені здаєть­ся, дружба, в інших — тільки приятелювання. Тому, в кого є друг, я по-доброму заздрю, а того, хто завойовує дружбу, плазуючи перед однолітка­ми, жалію. Так сталося, що у мене немає друзів.

Безумовно, я не відчуваю себе самотньою, бо спілкуюся з усіма одно­класниками, хоч наш 9А і розбився на групи. Я намагаюся бути з усіма

    Мої прагнення цілком реальні. Я не чекаю ідеального суспільного ладу, бо розумію, що суспільство — це люди, а ідеальних людей не існує. Тому я прагну досягти нормальних людських стосунків у своєму найближчому оточенні. І якщо кожна людина прагнутиме того ж самого, то, можливо, наше життя буде кращим.

Отже, щодо моїх ідеалів.
    Мої ідеали — це моральні якості, мої і моїх друзів, моїх батьків і моїх дідів, словом, близьких мені людей. І ці ідеали не однобокі, вони мають взаємозв’язки з різними галузями життя. І навіть те, яким я уявляю своє майбутнє — це мій уявний ідеал.

Коли я була ще зовсім дитиною, то вважала ідеалом зовнішні риси людини. Тепер, коли мені п’ятнадцять, я розумію, що зовнішність — не головне в людині. Безумовно, людина повинна слідкувати за собою, бути чистою та охайною, а ось поняття краси для мене стало ніби іншим. Чле­ни моєї родини і мої друзі не всі красиві, але для мене вони найкращі, бо їх красу я оцінюю за внутрішніми рисами, як і вони мою.

Отже, риси характеру, які я вважаю ідеальними. Найперше, це доб­рота. Я думаю, що це саме та риса, яка робить людину людиною, адже доброта включає в себе і чуйне ставлення до інших людей і увагу до лю­дей старшого покоління, і любов до природи, і уміння співчувати іншій людині, і турботу про братів наших менших, і багато-багато інших якос­тей, які я б хотіла виховати у собі. Іноді важко бувати добрим: хтось дра­тує, хтось заважає, хтось галасує, а хтось просто не подобається. Тоді я на­магаюсь подолати в собі емоції, розуміючи, що якась риса мого характеру теж може не подобатись іншим. Хочу навчитися сприймати людей таки­ми, які вони є, хоча схиляюсь до гуманістичних рис у людині.

Сподіваюсь, що в своєму розумінні ідеалів, я не самотня. І чим більше буде прихильників гуманістичних тенденцій, тим добрішим буде навко­лишній світ. Можливо, саме тоді і прийде найдосконаліша епоха в історії людства.

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика