Вітаю Вас, Гість · RSS
Твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему "Як я розумію мораль" 8-9 клас
Твори


Вхід


Статистика


18.08.2019, 00:44

ЯК Я РОЗУМІЮ МОРАЛЬ

План

1.       Розуміння терміна «мораль» у різні часи існування людського сус­пільства.

         2.       Моє розуміння моралі.

3.        Взаємозв’язок моралі кожної окремої людини і моралі суспіль­ства.

Кожне суспільство виховує своїх громадян на певних моральних нор­мах. Наші батьки намагалися відповідати моральним принципам будів­ника комунізму. Держава Україна відстоює демократичні принципи роз­витку суспільства. Енциклопедичний словник пояснює термін «мораль» як систему поглядів і уявлень, норм і оцінок, що регулюють поведінку лю­дей. Мораль давнього Риму виправдовувала гладіаторські бої, а мораль давньої Спарти була направлена на виховання воїнів. Найжорстокіші режими знаходили виправдання своїм діям у суспільній моралі. Нині люди всіх країн прагнуть створити гуманістичне суспільство і спирають­ся на принципи моралі Божої. Десять заповідей Христових — це теж мо­ральні принципи людства.

Я вважаю, що кожна людина, крім великих загальнолюдських мораль­них принципів, має свої власні. Вони полягають у ставленні до найближ­чих людей, до навколишнього світу, до навчання. Дріб’язкові, на перший погляд, вчинки закладають основи характеру людини. У наш час люди значно простіше дивляться на навчання. Не встиг зробити домашнє зав­дання — списав, забув удома бутерброд — відщипнув у друга, одержав погану оцінку — сказав, що забув щоденник.

Перевірено не одним поколінням: той, хто зробив аморальний вчи­нок хоча б один раз — не зможе втриматись і надалі. Ось так і народжуєть­ся мораль пристосуванця, брехуна, а іноді, і негідника.

Тому я вважаю, що про високі принципи не треба кричати, їх треба доводити на ділі. Тільки тоді моральні принципи кожного з нас стануть моральними принципами суспільства, коли ми керуватимемося позитив­ними намірами.

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика