Вітаю Вас, Гість · RSS
Твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему "Традиції в моєму житті" 8-9 клас
Твори


Вхід


Статистика


18.08.2019, 00:51

ТРАДИЦІЇ В МОЄМУ ЖИТТІ

План

I.        Традиції і сучасність.

II.      Моє ставлення до традицій.

1.  Перше знайомство з традиціями.

2.  Традиції збагачують нас.

3.  Вплив традицій на моє життя.

III.   Значення народних традицій.

У кожного народу є свої традиції. Їх історія сягає в глибину віків, по­єднує в собі уявлення про світ, ставлення до релігії, ознаки побуту.
    В останні роки ми часто звертаємося до традицій, бо усвідомлюємо себе частиною великого народу з багатющими надбаннями культури. Той, хто не знає своєї культури і цурається своєї мови, не може з пошаною ста­витись і до культури інших народів.
    Усвідомлення своєї причетності до великого народу — є усвідомлен­ням себе самого, усвідомленням своєї значимості в світі.
    Моє перше ознайомлення з народними традиціями відбулося давно, коли я був ще дуже малим.
    Було мені років п’ять-шість, коли я сам свідомо поніс вечерю до свого хрещеного. Тепер я знаю, що було це на Свят-вечір перед Різдвом. На­дворі вже стемніло, але ніхто не боявся темряви, дітей було дуже багато, хто ніс вечерю до родичів, а хто — колядував. Тоді я вперше почув колядки. Прийшовши додому, намагався згадати почуте на вулиці, але не зміг. Моя прабабуся розтлумачила мені і значення слів із почутої коляд­ки, і самого обряду.
   Але найповніші враження про народні обряди я привіз зі Львова. Ра­зом з іншими учнями нашої школи два роки тому я побував на екскурсії у цьому старовинному місті. Наша подорож була не тільки цікавою, а й пізнавальною, бо ми не просто спостерігали народні різдвяні обряди, а й брали в них участь. Повернувшись додому, я навчив своїх друзів різдвяних пісень, почутих там, а наступного року ми й самі ходили коля­дувати, щедрувати й посівати. Так що всі Святки пройшли незабутньо. Відтоді я цікавлюся традиціями інших народів. Я із задоволенням читаю книжки, які містять свідчення про історію і культуру того чи іншого на­роду, я порівнюю наші звичаї з традиціями інших регіонів України та інших слов’янських народів.

Як приємно іноді буває дізнатися, що українські традиції багатші, мова — милозвучніша, пісні — мелодійніші. Яка гордість наповнює душу за увесь народ і за себе особисто. Навіть дивно буває: хтось милується українською народною піснею, а ти так пишаєшся, наче тебе особисто похвалили.

Скільки обрядів довелося мені побачити: і весілля, і свято Купала, і свя­то першого снопа... А скільки ще доведеться побачити! Адже світ такий великий, життя таке дивовижне, а традиції допомагають збагатити його.

Зробити безкоштовний сайт з uCozЯндекс.Метрика